Wizualizacja Łuku Triumfalnego autorstwa architekta Marka Skrzyńskiego

12 Komentarzy

 1. krystyna

  Pomnik w Wisle ?!!! Panie Pietrzak obudz sie !!!On powinien stac w miejcu „pomnika stalina ” w centrum Warszawy!!!!
  Rozebrac ten stalinowski palac !! Postawic tam Luk triumfalny , to jest najlepsze miejsce i bedzie wielkim triumfem i zwyciestwem POLSKI I POLAKOW nad sowiecka dominacja i wojna z bolszewikami !!!

 2. Zygmunt J.

  Wielu turystów odwiedzających Warszawę może nigdy nie zauważyć, że jakiś łuk stoi w
  Wiśle. To nie może być tak, że się gościa wsadzi na stateczek i pokaże mu Luk Triumfalny, lub też usadzi go na nadwiślańskiej ławeczce i powie „ zobacz łuk, nasza duma”. A jak w takim miejscu urządzić paradę wojskową?
  To musi być miejsce w centralnym punkcie miasta, i musi oddziaływać na wyboraźnię i być symbolem bohaterstwa polskiego oręża. To musi być miejsce, przez które wędruje setki tysięcy ludzi każdegp dnia. To musi być coś na skalę Kolumny Trajana, Łuku Triumfalnego w Paryżu czy Bramy Brandenburskiej. Wokółl tego miejsca musi się toczyć życie, to nie może być następny cmentarny pomnik.
  Rosjanie sobie postawili w centrum Warszawy Łuk Dominacji nad Polską (PKiN im. Stalina), i tak długo jak on stoi, możemy sobie stawiać luczki w Wisle, Warcie, Narwi czy Odrze, i one nigdy nie dadzą narodowi ukojenia po tym co ta stalinowska maszkara uczyniła z naszymi narodowymi uczuciami. Usuńmy to co nas poniża i upokarza jako naród. To jest obowiązek.

  a Polacy debatuja czy zostawic ta potwore czy nie. To jest idealne miejsce na Luk Triumfalny 1920.

 3. Elżbieta

  Świetny pomysł.Łuk w nurcie Wisły będzie lepiej widoczny . Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ! I władza HGW jest z dopustu Bożego. Na szczęście , jest tak samo przemijająca jak innych wielu, po których pamięć zaginęła bezpowrotnie. A na Krakowskim Przedmieściu , przed Pałacem, powinien stanąć inny pomnik- Pomnik Chrystusa Króla= Pana i Władcy naszego Narodu . Ufam, że kiedyś to się stanie. A na razie trzeba wesprzeć powstanie Łuku Tryumfalnego, do czego wszystkich zachęcam. Będziecie to nasz mały ślad zapisany w dzieje Polski. Pozdrawiam pana Jana Pietrzaka i gratuluję pomysłu.

 4. Krzych

  Koncepcja i wizualizacja wg mnie ok, powinien juz dawno stac!
  A nie mozna by go tak przezucic na jakims mostem ?

  1. Krzych

   naturalnie w nurcie Wisly, ale tak, aby luk byl nad ktoryms mostem.

 5. Johan

  Projekt według mnie trochę trudny do realizacji (a więc i kosztowny). Miałem okazję obejrzeć coś co można by przyjąć za pierwowzór okazałej bramy triumfalnej ustawionej choćby i w nurcie Wisły. To Frama w Dubaju. Konstrukcja dużych rozmiarów (szerokość 100 metrów / wysokość 150 metrów). Konstrukcja ze stalowych rur powiązanych w trójkąty. Okazała budowla, prosta konstrukcja a co za tym idzie oszczędność kosztów. https://pbs.twimg.com/media/DTEJ4aiUQAANyAt.jpg

 6. architekt

  Niestety, projekt jest żenujący…. katastrofa formy…. polski bigos……
  idea słuszna – realizacja parafialna…. powinien być solidny konkurs za zaproszeniami lub otwarty ….
  oczywiście – teraz, by to truchło artystyczne bronić głównym argumentem okaże się brak czasu…..

  1. Zenon

   Nie jest to objekt na wskros nowoczesny. Jednak przypomina mi czsy miedzywojenne a nawet z okresu tzw ARTDECO.
   Moim zdaniem Luk powinien stanac na ladzie i spelniac funkcje Luku tryumfalnego a zarazem malego muzeum do ktorego mozna wejsc z jednej strony a wyjsc z drugiej. Jednak w zwiazku z brakiem wytyczeniem miejsca przez wladze Warszawy ten objekt powinien powstac na Wisle jako pomnik, nawet w zaproponowanej formie.

 7. Andrzej

  Projekt Łuku Triumfalnego P. Marka Skrzyńskiego bardzo udany, nowoczesny i monumentalny, ale należący do całego Narodu Plac Piłsudskiego, miejsce po rozebranym w 1925 r. carskim soborze Aleksandra Newskiego na osi łączącej pomnik Marszałka Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza jest lepszą lokalizacją ze względu na uroczystości państwowe i pogłębiona symbolikę i lepiej wpisuje się w kontekst Placu. Nie pozwólmy tego pomnika zepchnąć w nurt Wisły!

 8. Wiesława

  Tak jak napisał AutorJanek łuk w nurtach Wisły to będzie prawdziwy CUD NAD WISŁĄ i niech pani prezydent Warszawy się wypcha ze swoim sprzeciwem co do miejsca postawienia ŁUKU. Według mnie właśnie to miejsce doda jeszcze większego splendoru .

 9. Dorota

  Witam Pomysłodawców Łuku Tryumfalnego
  Pozdrawiam Pana Jana Pietrzaka

  Czy ten łuk ma naprawdę stanąć w nurtach Wisły? Czy to nie jakaś zmora?
  A może zostanie umiejscowiony na Placu Piłsudskiego, o czym pisze bloger Janusz40.
  Proszę o zrobienie drugiej wizualizacji.Oraz o rozszerzenie apelu do Polaków, w gazetach nie tylko warszawskich, najlepiej w dniu 11 listopada bieżącego roku, bo Polacy mało wiedzą o pomyśle Łuku Tryumfalnego.

  Dorota Kondysar- emeryt

 10. Dorota

  Pomysłodawcy Łuku
  Jak głęboko będzie zakotwiczony ten łuk w Wiśle? Czy nie przeszkodzi statkom?
  Z jakiego będzie materiału?
  /Czy pan Jan Pietrzak uzbierał już na granitowe głazy?/
  Czy pani prezydentowa Warszawy naprawdę nie pozwala na umieszczenie łuku na brzegu praskim? Czy są na ten temat dokumenty? Z którego roku?
  Proszę o odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *