Zwycięstwo 1920! Koncert z okazji 96 rocznicy Bitwy Warszawskiej

koncert-zwyciestwo-1920-14-08-2016_40bartek_kosinski_14-07-2016_41                                 bartek_kosinski_14-07-2016_32

Bitwa Warszawska 1920 roku została uznana przez brytyjskiego dyplomatę i pisarza Edgara D’Abernona za osiemnastą co do ważności bitwę w dziejach ludzkości. Polska nie ma wciąż żadnego upamiętnienia tego tak ważnego wydarzenia.

Towarzystwo Patriotyczne od dwóch lat prowadzi rozmowy z władzami Warszawy na temat  lokalizacji Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej. Ratusz wciąż zwodzi, nie chce podjąć decyzji , jest nieprzychylny tej propolskiej idei. Ustalenie lokalizacji jest kluczowe dla podjęcia  kolejnego kroku w sprawie budowy , czyli rozpisania konkursu architektonicznego.

Towarzystwo Patriotyczne nie składa broni! Prowadzimy rozmowy, podejmujemy możliwe  czynności formalne, organizujemy akcje promocyjne, sprzedajemy cegiełki. Działamy i wierzymy, że doprowadzimy do budowy monumentu.

Koncert nieopodal warszawskiego Ratusza w rocznicę Cudu nad Wisłą był kolejną okazją, by przypomnieć o tej inicjatywie. Przecież setne obchody Bitwy Warszawskiej już za 4 lata.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Jan Pietrzak, Natalia Niemen, Stasiek Wielanek – Kapela Warszawska, Ryszard Makowski, Zespół Muzyczny Dur-Moll, Projekt Patrioci, Bartłomiej Kurowski oraz Kapela spod Egidy.

Repertuar był zróżnicowany. Były piosenki wojskowe, patriotyczne i warszawskie. Natalia Niemen wciągnęła publiczność do wspólnego śpiewania piosenki „Jestem mamą. To moja kariera”. Nie zabrakło utworu Jacka Kaczmarskiego, ale i ciężkiej muzy czyli rocka, metalu i rapu.

Na zakończenie koncertu wspólnie z Janem Pietrzakiem publiczność zaśpiewała  pieśń „Żeby Polska była Polską” i „Pierwszą Brygadę”.

RELACJA FILMOWA ZREALIZOWANA PRZEZ REDAKCJĘ BLOGPRESS.PL

DZIĘKUJEMY!

21 Komentarzy

 1. Michał

  Popieram

 2. pro_fan

  Niedługo w Polsce braknie miejsca dla ludzi, dla zwierząt i dla drzew, bo lasy sie wycina, drzewa w miastach już wycięto, a stawia się tylko pomniki. W dodatku za nasze pieniądze. Już chyba przeganiamy PRL w tym „pomnikowaniu”. Autostrad z prawdziwego zdarzenia żadnych, drogi dziurawe, chodniki dziurawe, domy odrapane, ale pomniki rosną jak grzyby po deszczu. Chore.

 3. Johnny

  Wspaniała idea, popieram i myślę że trzeba otworzyć website na propagowanie tego pomysłu i także na zbiórkę pieniędzy na budowę a jak trzeba to i na ziemię pod ten pomnik.

 4. Jarek

  Świetny pomysł!
  Proszę o troszkę więcej reklamy tego pomysłu w mediach i na ulicach

 5. Tomasz Kupczyk

  Budowa Łuku Triumfalnego to szlachetna idea, godna realizacji. Potrzebna jest dobra kampania informacyjna, trzeba uświadamiać społeczeństwo o doniosłych zwycięstwach państwa Polskiego, które wpłynęły na losy Europy i świata.

 6. Marek

  Świetna inicjatywa, powinniśmy upamiętniać nasze zwycięstwa , a nie tylko klęski. Mój dziadek walczył w tej wojnie…

 7. Kondzio

  40 milionowo-krotne ogrome TAAAAAAAK dla pomnika Bitwy Warszawskiej. Szczegolnie trafione sa te pomysly z odbudowa luku Augusta. Ostatnio uslyszalem tez pomysl z odbudowa Wielkiego Salonu w osi Saskiej. Wygladal on jak Luk Triumfalny. Ten Pomnik ku Czci Uczestnikow Bitwy Warszawskiej musi byc polaczony z jakas rekonstrukcja. Bylaby to ogromna korzysc, bo udane rekonstrukcje to cos czego Warszawa potrzebuje ZARAZ TERAZ. Czy to marzenie moze sie urzeczywistnic? ONO MUSI SIE URZECZYWISTNIC. A sam przyrzekam wykupic nie jedna cegielke. Tylko, zeby ten pomnik byl wspanialy – godny wysilku sprzed 100 lat, zaznaczony w przestrzeni miasta nie tylko symbolicznie ale jako dzielo architektury i rekonstrukcji.

 8. Grzegorz

  Popieramy w 100%. Może być w Wiśle. Pomnik Syrenki tez miał mieć 30m, być ze szkła oświetlonego od wewnątrz i umiejscowiony na środku rzeki … funduszy zabrakło. Skoro w ltach 30ych XX wieku można było taki pomnik zaprojektować to tym bardziej dzisiaj się to uda.

 9. Krzysztof

  Łuk Triumfalny…tak…ale użyteczny…z funkcją kulturalną i handlową…

 10. maciek

  Najbardziej właściwe miejsce na monument upamiętniający pokonanie sowietów to d.plac defilad.
  Najlepiej z przebić się pomnik stanina z ulicą Złotą, przewracając jej przedwojenny przebieg. W ten symboliczny i użyteczny sposób powstanie łuk tryumfalny Bitwy Warszawskiej na zgliszczach symbolu komunizmu na szczyt ponad musi kulminować KRZYŻ, jak na Giewoncie
  4 pieczenie na 1 ogniu Warszawa będzie znowu Warszawa a nie Warszawką.
  Jako inżynier podejmuje się udowodnić dziura w tzw. molochu „kultury” jest wykonalna i budowla będzie stabilna i bezpieczna

 11. pm123456789

  Żeby taki łuk wybudować trzeba nie tylko cegiełek, ale cegieł i olbrzymiej ilości kamienia. A skąd kamień. To proste, wystarczy rozebrać pałac Stalina. Niejeden Rysio czy Miśio by się ucieszył🏗

 12. Zbigniew

  Brak w stolicy pomnika Bitwy Warszawskiej jest dla mnie, starego warszawiaka sprzed wojny, rzeczą wstydliwą – mówi „Rzeczpospolitej” satyryk Jan Pietrzak. Jest on założycielem Fundacji Towarzystwo Patriotyczne, które zabiega o budowę łuku triumfalnego upamiętniającego bitwę z 1920 r. Piękne słowa Panie Janie a Targowicy już dziękujemy zrobili swoje zdemolowali Polskę szaber najlepiej im wychodzi

 13. Janusz

  Proponuję przenieść kościół św.Aleksandra, zbudowany ku czci cara, przenieść gdzieś indziej, a na to miejsce zbudować Łuk Triumfalny ku czci roku 1920 Bitwy Warszawskiej.

  1. Zenon K.

   Kościół św. Aleksandra powstał na cześć Aleksandra, naszego króla. Aleksandrowi zawdzięczamy przekreślenie traktatów rozbiorowych w najważniejszej ich literze: likwidacji Królestwa Polskiego jako państwa i pojęcia. Inne, bardzo liczne zasługi króla Aleksandra pominę w tym miejscu. Można je sobie poszukać samemu. Akurat ten monarcha kompletnie nie pasuje do popularnego skojarzenia (wpajanego Polakom, aż do odruchu Pawłowa),że „kacap=wróg”. Mamy za co być mu wdzięczni i miejmy odwagę tę wdzięczność okazywać, tak jak okazywali mu ją współcześni mu Polacy.

   1. Janusz

    A,może powiesz kiedy to Aleksander koronował się na króla polskiego???

 14. Krystian

  A moze odbudowac barokowy luk Augusta przed dzwonnica kosciola sw. Anny na Krakowskim Przedmiesciu. Warszawa odzyska cenny zabytek barokowy a zaden turysta go nie przeoczy i przeczyta na nim o bitwie warszawskiej.

 15. Mirosław

  Niestety, ale realizacji Łuku Triumfalnego doczekamy się dopiero po odsunięciu od władzy „bufetowej” i jej popleczników. Dlatego trzeba zrobić wszystko aby to się ziściło. Czego sobie i Wam wszystkim szczerze życzę.

 16. Krystian

  W 18. wieku przed kosciolem Sw. Anny stal barokowy luk trymfalny, tzw. Luk Augusta https://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_JS_Mock_Wjazd_Augusta_III_do_Warszawy.jpg . Czy nie dalo by sie odbudowac ten luk jako luk bitwy warszawkiej 1920 nawiazujac ksztaltem do pierwotnego luku?

 17. Krzysztof Kacprzak

  Wspaniała inicjatywa.Popieram

 18. Jano

  Za mało reklamy tego projektu w mediach.

  1. Inek

   Od lat proponuję mediom i kancelarii prezydenta wbudowanie łuku triumfalnego w parter najwyższego budynku świata ,sfinansowanego przez loterię narodwą tj ok 200zl na kazdego biorącego udzial w wyborach .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *