Napiszcie do nas!

-
(70)
<
(10) benek
17 marca 2014 20:13:08 +0000
email

Szanowny Panie Janie. Od wielu lat niezmiennie jestem Pana fanem, nie od początku, bo się nie dało, ale od tych czasów, gdy nieco więcej w tzw. ogólnym obiegu pojawiło się o Panu, o działalności kabaretu pod Egidą, gdy dało się czegoś posłuchać w radiu, coś pokazano w telewizji, coś zostało nagrane na kasecie itd. I zawsze z niekłamaną przyjemnością wysłuchiwałem, i wysłuchuję nadal, wsłuchując się w treść przekazu, pańskich monologów, piosenek, tego wszystkiego, czym Pan bryluje na scenie, tak często w głęboko smutnym kontekście i z wyczuwalną troską o kraj, rodaków, naród. Stańczyk na dworze królewskim też było, niby, tylko błaznem, a tak naprawdę nad losem Smoleńszczyzny to tylko on się pochylił - na słynnym obrazie Jana Matejki. Dziękuję za wszystkie wzruszenia, których Pan dostarczał, dostarcza, Pan oraz pański zespół, a wszystko przecież w imię Ojczyzny, tej prawdziwie pięknej, naszej, suwerennej i wolnej od ruskiej i niemieckiej swołoczy. Tylko Pan mógł napisać tak głęboko wzruszającą pieśń - o Polakach dla Polaków. Niech więc trwa - Żeby Polska była Polską. Dziękuję.

(9) Jan
6 marca 2014 09:33:50 +0000

A juz myslalem ze ten kraj jest stracony.
Tacy ludzie jak moj imiennik Jan Pietrzak
trzymaja mnie na „duchu”.
Aby Polska byla Polska.
Jan na zarobkowej emigracji.

(8) Leszek
5 marca 2014 11:05:02 +0000

Chciałbym się przyłączyć i ufundować dwie nagrody po 1000 zł, jedną do decyzji komitetu organizacyjnego
i drugą do rozlosowania wsród wszystkich uczestników.
Serdeczne pozdrowienia

Leszek

(7) Jerzy Luftmann
15 listopada 2013 11:47:17 +0000

Pragnę raz jeszcze w imieniu środowiska wielu wolontariuszy i pasjonatów zgromadzonych wokół organizacji kolejnych edycji Festiwalu Piosenki Religijnej imienia Jana Pawła II w Świętnie wyrazić wdzięczność za zauważenie naszych skromnych starań i przyznanie nam Państwa Nagrody. Największą nagrodą dla organizatorów zawsze były pozytywne opinie i uśmiechy uczestników i to że chcieli i chcą do nas powracać w kolejnych latach.

Nagrody nie były nam nigdy w głowie i nigdy nam ich nie dawano. Tym wielkim zaskoczeniem był dla mnie telefon pana Jana Pietrzaka, który przecież uczestniczy i jest świadkiem wielu cennych i szczytnych inicjatyw w całym kraju z tak miłą informacją. Spotkanie się z państwem było dla mojej Żony i dla mnie wielką przyjemnością i niezapomnianym przeżyciem.W takich środowiskach lokalnych jak nasze mówienie o wielu ważnych i oczywistych prawdach staje się z czasem czymś

powszednim. Jeżeli jednak środowisko otrzymuje informację z zewnątrz i to od takich autorytetów, że to co się robi jest wartością, jest czymś godnym zauważenia, to staje się taka sytuacja bodźcem doładowującym akumulatory na kolejne lata (...) Życzę Pani jak i całemu Towarzystwu Patriotycznemu wielu sukcesów i rozwoju w dążeniu do celów, które sobie Państwo ku ogólnemu dobru wszystkich Polaków wyznaczyliście.

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na http://www.zspswietno.nazwa.pl/

Serdecznie pozdrawiam Z poważaniem !

Jerzy luftmann Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Imienia Jana Pawła II w Świętnie(6) Krzysztof
13 listopada 2013 15:41:13 +0000
email

Panie Janie , łzy do oczu cisnęly mi się , znam te piosenki , mój Ojciec Jan śpiewał nam je ( mam dwuch Braci ) Był Powstańcem Batalionu Baszta , walczyl o Polskę ktorą kochał tak jak Pan , Boże ! wroć nam Najjaśniejszą !

(5) Anna

Szanowny panie Janku, boze moj, mam swoje lata nie interesowalam sie polityka, jestem bardzo daleko od polski, dopiero po zamachu na naszego Prezydenta, i to udanego, zaczelam szperac w internecie, brawo dla, Pana, mam nadzieje ze mlodzi ludzie podzielaja Panska opinie, bo to po prostu jest cala prawda, Boze jaki narodzik glupi, pozdrawiam, Ania

(4) Krzysztof
email

Kiedy tłumaczę kolegom w pracy jakieś zagadnienie związane z patriotyzmem śmieją sie ze mnie jakbym powiedzial fajny żart...Hm.. Niestety. Większość dolnoślązaków z jakim mam styczność swoje poglądy wyraża dość jasno, właściwie w jednym zdaniu "Ten kraj nic dla mnie nie zrobił" Czemu więc mam się go trzymac skoro będe klepał bidę, nawet jeśli będziemy pracować oboje z żoną (coś w tym jest) wszystko jedno gdzie będę mieszkał byle płacili. Zamieniono patriotyzm, umiłowanie ojczyzny na pęd do materialnego posiadania. Jestem osamotniony w dośc radykalnych poglądach oczywiście patriotycznych. Ciągle powtarzam kolegom że mimo 40-stki załapie się jeszcze na rzucanie kamieniami z torowisk bo coś w końcu musi się zmienić jakoś trzeba pogonić tę bandę. Zgadzam się z tym co mówi Jan Pietrzak ale czy to nie za mało? Wsród moich rówieśników nie spotkałem ani jednego który myślałby podobnie do mnie? Jestem więc samotny w swoich poglądach, może trochę naiwny? Mam poczucie że powinienem żyć w innych czasach. Szkoda że nie ma organizacji która skupia takich właśnie samotników.

Krzysztof

(3) Krzysztof Masłyk

Panie Janie,

Jestem młodym dobrze wykształconym Polakiem i jestem dumny z tego.

Podziwiam Pana za odwagę, za patriotyzm, za uparte manifestowanie wartości, w które Pan głęboko wierzy.

Widziałem Pana na Youtube i zrobił Pan na mnie duuże wrażenie.

Życzę dużo zdrowia i dalszych sukcesów w uświadamianiu Polaków omamionych przez media mainstreamowe.

--
z poważaniem
Krzysztof Masłyk


(2) Andrzej
url  email

Nie sądziłem, że dożyję takich czasów, w których “Bóg Honor i Ojczyzna” będą wstydliwymi słowami dla znacznej liczby – oby nie większości, młodych Polaków. Efekty wynaradawiania, osiągnęte przez ekipę wnuka volksdetcha, są większe niż 150 lat działań zaborców. Jeśli będziemy na to spokojnie patrzeć, to obudzimy się za późno! Teraz zdaję sobie sprawę z poczynań Litwinów. Dotychczas uważałem ich działania za chorą frustrację, na tematy narodowe. Teraz wiem, czym takie działania są spowodowane. Nie chcą aby było z ich młodzieżą, tak jak jest w Polsce!

(1) Maciej

Szanowny Panie Janie,

Uważam, ze wspaniale się stało, iż można Pana felietony oglądać na YouTube. Zawsze z niecierpliwością wyczekuje następnego felietonu. Takie media jak YouTube dają możliwość dotarcia do szerokiego kręgu społeczeństwa. Bardzo mnie cieszy, iż powstało Towarzystwo Patriotyczne – wspaniała inicjatywa.

POLITYKA HISTORYCZNA

Niemiecki film “Nasze matki, nasi ojcowie” udowadnia nam, iż to tylko chyba w Polsce polityka historyczna jest zwalczana, podczas gdy nasi sąsiedzi są aktywni w tej dziedzinie.

Niestety na ten rząd nie ma co liczyć – żadnej spójnej polityki historycznej prowadził on nie będzie. Być może w przyszłości doczekamy się rządu, który doceni role polityki historycznej. Sp. Prezydent Kaczyński bardzo wiele zrobił w tej dziedzinie.

KANAŁY HISTORYCZNE NA YOUTUBE

Brak mi specjalnych kanałów tematycznych na YouTube, które by popularyzowały wiedze o Polsce, polskiej historii. Z zażenowaniem stwierdziłem, iż wiele mitów o historii Polski żyje w świadomości Amerykanów (mit ataku polskiej kawalerii na czołgi niemieckie – stworzony przez niemiecka propagandę). Ktoś zrobił i zamieścił amatorski film, który próbuje walczyć z tym mitem ataku kawalerii na czołgi, ale powinniśmy jako naród być bardziej aktywni w tej walce. Szansa jest dla nas YouTube gdyż stwarza on możliwość dotarcia do niezliczonej liczby osób – w ten sposób można wygrać z ignorowaniem narodu przez TVN czy TVP. Problemem jest fakt, iż wiele filmów występuje jedynie w języku polskim oraz są one mało profesjonalnie zmontowane.

Dobrze by było gdyby powstały profesjonalne filmy do zamieszczenia na YouTube z napisami po angielsku (a być może i w innych językach), aby walczyć o prawdę nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

ŚLEDZTWO SMOLENSKIE

Obecnie kończę studia MBA w USA i z racji przebywania tutaj – staram się przybliżać tematykę katastrofy smoleńskiej i śledztwa prowadzonego przez ministra A. Maciarewicza. Miałem ten zaszczyt poznania sp. prof. Janusza Kochanowskiego (Rzecznika Praw Obywatelskich) toteż uważam za swoja powinność informować Amerykanów, aby wiedzieli o Katyniu i Smoleńsku.

Dobrze by było gdyby powstały profesjonalne filmy do zamieszczenia na YouTube z napisami po angielsku (a być może i w innych językach), aby walczyć o prawdę. Niestety, na YouTube prym wiodą filmy oparte o rosyjski raport MAKu i wielu internautów ma już wyrobione zdanie na temat odpowiedzialności polskich pilotów i nacisku polskiego prezydenta sp. prof. Lecha Kaczyńskiego lub sp. generała Błasika. Zauważyłem ze istnieją konkretni użytkownicy YouTube, którym bardzo zależy na promowanie raportu MAKu i obarczanie odpowiedzialnością za katastrofę wyżej wymienione osoby.

Jeżeli takie filmy by powstały po polsku – ja mogę pomoc i na pewno wiele osób również w tłumaczeniu na inne języki. Bardzo dobrze by się stało gdyby te filmy były zatwierdzone przez komisje parlamentarną i/lub Towarzystwo Patriotyczne, aby nadać im wyższa rangę. Wiem, ze minister A. Maciarewicz jest bardzo zajęty ale musi jak najwięcej osób w przystępnej formie dowiadywać się o działaniach tej komisji. W przeciwnym razie naród zostanie oszukany przez rząd i łże-media.

II WOJNA SWIATOWA

Wielkie osiągniecia Polski w czasie II Wojny światowej nie doczekały się do tej pory opracowania w języku angielskim, ale i polskim. Każdy kraj musi walczyć o swoja historie. Polska na tle innych krajów europejskich może być ze swojej historii dumna.

Najlepszym przykładem dużego osiągniecia II RP, a który nie jest odpowiednio rozpropagowany, jest rozszyfrowanie przez polskich matematyków niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Był to olbrzymi polski sukces – gdyby powstały krótkie filmy na YouTube byłoby to bardzo promujące wizerunek Polski. Na YouTube można zobaczyć wiele filmów o maszynie szyfrującej Enigma, ale są to produkcje amerykańskie lub brytyjskie i pomijające często lub umniejszające role polskich matematyków.

Również na Amazon.com żadnej pozycji anglojęzycznej o polskich matematykach i ich dokonaniu nie ma a z polskiej historii lub literatury jest bardzo mało pozycji (szczególnie w wersji cyfrowej).

Pozdrawiam serdecznie

Łącze wyrazy szacunku

Maciej

<

 Imię *
 Email
 WWW
 Tekst *
* Obowiązkowy

Zabezpieczenie antyspamowe
Proszę wprowadzić odpowiednią kombinację liter i cyfr w pole tekstowe zanim wyślesz wpis do księgi gości.
captcha