Odezwa

JEŚLI POPIERASZ NASZĄ INICJATYWĘ WYŚLIJ KRÓTKI KOMENTARZ.DZIĘKUJEMY!

POLACY!

Za cztery lata przypada setna rocznica  Bitwy Warszawskiej, jednej z najważniejszych bitew naszej historii, jednej z tych, które zdecydowały o losach ludzkości. W sierpniu 1920 roku tu na polach pod Warszawą, ale również nad Wieprzem i Niemnem, rozbiliśmy bolszewicki marsz na podbój świata. Geniusz Józefa Piłsudskiego, talenty jego generałów i bezprzykładne męstwo żołnierzy dokonały prawdziwego cudu. Byliśmy sami, Ambasadorowie (z wyjątkiem nuncjusza) uciekli z Warszawy, światowi przywódcy planowali układy z komunistyczną Rosją, sprzyjali jej „użyteczni idioci” w mediach i zachodni proletariat, blokujący dostawy broni. Ale zwyciężyliśmy – zapobiegliśmy wzięciu Europy z marszu, daliśmy jej 20 lat bezpiecznego istnienia, a sobie samym szanse, po 123 latach zaborów, przetrwania jako naród.

Wdzięczność i pamięć wymagają od nas aby w setną rocznicę przypomnieć o tym Polsce i światu. My dzieci, wnuki i prawnuki tamtych żołnierzy. Ponad doraźnymi podziałami, domowymi waśniami i burzliwymi zaszłościami… Zbudujmy pomnik. Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej! Na miarę dawnego zwycięstwa i pokuty za lata hańby niepamięci. Na miarę naszej narodowej dumy i aspiracji. Niech będzie symbolem prawdziwego odradzania się narodu i przebudzenia drzemiącego pośród nas Króla Ducha!

Musimy uwierzyć , że mimo uprawianej przeciw nam psychologii wstydu i przemysłu pogardy jesteśmy narodem wielkim, ze wspaniałymi perspektywami i gigantycznym, choć ciągle trwonionym kapitałem ludzkim. Polacy ,jeśli uwierzą, że mogą i potrafią , zbudują nie tylko łuk narodowej chwały, ale również silne państwo, które będzie chronić, promować i przyciągać talenty, a nie skazywać je na emigrację, państwo, gdzie każdy we własnym domu będzie mógł realizować swoje marzenia i budować pomyślną przyszłość.

Dumni wśród dumnych, wolni wśród Wolnych.  W najczarniejszą noc zaborów Henryk Sienkiewicz pisał ku pokrzepieniu serc, a Polacy wznosili pomniki wieszczom i bohaterom. Podobnie, dziś między więdnącą Europą a agresywną Azją, w zapaści demograficznej  potrzeba nam znaku, czynu, światła, że Polskość to arcynormalność!

Rok 1920 to data symbol – rok zwycięstwa i zasiewu. Kiedy na wschodzie grzmiały działa, urodził się największy z Polaków Karol Wojtyła, Jan Paweł II papież, który odmienił oblicze ziemi. Nie tylko tej Ziemi! W naszym czynie jest miejsce dla wszystkich Polaków, chcielibyśmy  by jej symboliczną kapitułę stanowili potomkowie bohaterów tamtych dni. Są nas zapewne miliony. Dlatego bierzmy się do dzieła! Razem, jak wówczas, gdy stworzyliśmy Solidarność. My Naród Polski!

TOWARZYSTWO  PATRIOTYCZNE

oraz niżej podpisani:

PIOTR ANDRZEJEWSKI, ADAM BOROWSKI, LESZEK CZAJKOWSKI, PRZEMYSŁAW DAKOWICZ, EWA DAŁKOWSKA, LESZEK DŁUGOSZ, ANDRZEJ GELBERG, PIOTR GLIŃSKI, ARKADIUSZ GOŁĘBIEWSKI, OLGA JOHANN, WIESŁAW JOHANN, WITOLD KIEŻUN, JERZY KŁOSIŃSKI, WOJCIECH KORKUĆ, ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI, ANTONI KRAUZE, MAREK KRÓL, BIRUTA LEWASZKIEWICZ – PETRYKOWSKA, WALDEMAR ŁYSIAK, LECH MAKOWIECKI, RYSZARD MAKOWSKI, BOGUSŁAW NIZIEŃSKI, ANDRZEJ NOWAK, JÓZEF ORZEŁ, KRZYSZTOF PASZEK, PAWEŁ PIEKARCZYK, JAN PIETRZAK, KATARZYNA PIETRZAK, MIKOŁAJ PIETRZAK, JAROSŁAW MAREK RYMKIEWICZ, TOMASZ SAKIEWICZ, LESZEK SOSNOWSKI, EWA STANKIEWICZ, HANNA SZCZEPANOWSKA, JANUSZ SZEWCZAK, JANUSZ ŚNIADEK, MACIEJ ŚWIRSKI, PRZEMYSŁAW WAINGERTNER, WOJCIECH WENCEL, MARCIN WOLSKI, JERZY ZELNIK, RAFAŁ ZIEMKIEWICZ, ANDRZEJ ZYBERTOWICZ, JAN ŻARYN

 

401 Komentarzy

 1. Jarosław Graczyk

  Popieram! Dobre miejsce do edukowania zachodnich turystów.

 2. krzysztof erenkfeit

  szanowny pan,pańska działalność,wszelkie inicjatywy jak i ludzie, których zgromadził pan przy sobie…-To jest właśnie POLSKA.Dodaje pan otuchy i odwagi do działania,dziękuję i pozdrawiam.

 3. Mirosław Jakub Garncarz

  Fantastyczna inicjatywa,w duchu wolności i suwerenności Polski, wpisująca się również w odbudowę polityki historycznej naszej Ojczyzny.Niech Panu Bóg Błogosławi.

 4. Tomasz Kowalski

  To wspaniała inicjatywa-tak mało mamy pomników upamietniających nasze wielkie zwycięstwa
  Najlepiej gdyby stanął w miejscu zburzonego pałacu im.Stalina

 5. Mariusz Różycki

  Popieram, ale nie w idiotycznym miejscu gdzie zaproponowano – czyli przy Ogrodzie Saskim.
  Powinno stać na aleja Waszyngtona przy Rondzie Waszyngtona – w tym miejscu marsz niepodległości kończy się co roku, czyli jest punktem mocno symbolicznym.

 6. Marcin Mech

  aby Polska nie zginela w swiecie obłudy, zycze tego również innym krajom Europy, doputy dopóki jeszcze maja możliwość zmiany swego losu.
  Pozdrowienia dla Polakow i prawdziwych Europejczykow

 7. Kazimierz Koprowski

  Popieram tę piękną inicjatywę

 8. Krystyna Wach

  Popieram, bardzo mądra i szlachetna inicjatywa.

 9. Władysław Wolski

  Niech żyje wolna Polska!!!
  Chwała Bohaterom bitwy warszawskiej!
  Chwała Wielkiemu Narodowi Polskiemu!!!

 10. Mariusz Mierzejewski

  Jestem pod wrażeniem takiej inicjatywy . To jest minimum , który nasz Naród jest winny tym wszystkim , którzy odwagą , potem , krwią , ale też i mądrością militarną w 1920 roku dali skuteczny odpór ogromnemu przecież zagrożeniu ! I to nie tylko w wymiarze kraju , ale też i kontynentu !

  Imponuje mi postawa , dorobek artystyczny i działalność Pana Janka . W głównej mierze dzięki takim między innymi inteligentnym patriotom Polska ma duże szanse stać się naprawdę Polską .

  Właśnie w tym momencie nasz kraj jest tuż po ogłoszeniu zapewne historycznych , choć narazie sondażowych wyników wyborów parlamentarnych ponieważ zupełnie zmieniają one scenę polityczną w Polsce i tym samym wydają się mocno przybliżać osiągnięcie tego celu , a który jak wiadomo jest marzeniem Pana Janka i jak sądzę wielu milionów rodaków . Czyżby teraz naprawdę nadchodził dla nas ten szczęśliwy czas ? Miejmy taką nadzieję .

 11. Patryk Staszczuk

  Pełna zgoda, Polsce potrzeba symbolu triumfu i pokazania że w historii nie ponosiliśmy samych porażek.

 12. Jakub Wróblewski

  Panie Janie całym sercem popieram tę akcję.

 13. Lilianna Cuper

  Doczekałam się! Nareszcie!

 14. Jakub Brydak

  Popieram

 15. Piotr Brydak

  Popieram!

 16. Sławomir MASLONKOWSKI

  Mój dziadek walczył w tej bitwie , gorąco popieram.

 17. Cezary Dobrowolski

  Popieram budowę łuku w miejscu po zburzonym tym wstrętnym stalinowskim monstrum w centrum Warszawy.

 18. Cezary Dobrowolski

  Popieram budowę, oczywiście w miejscu po zburzonym stalinowskim monstrum w samym centrum Warszawy.

 19. Bożena Drabik

  Gorąco popieram

 20. KAZIK1488

  Michał Jędraszczyk
  Świetna inicjatywa cegiełka już zakupiona

 21. Kasia Chabanne

  Piękna inicjatywa, popieram całym sercem. Cześć i chwała naszym bohaterom!

 22. Antoni Roszkowski

  Popieram!

 23. Mirosław Kasiukiewicz

  Wspaniała inicjatywa. Gorąco popieram.

 24. Marta Płuciennik

  Jak najbardziej popieram inicjatywę!

 25. Urszula Olendzka

  Wspaniale! Popieram!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *